|
Post by Bandura on Mar 18, 2006 10:46:37 GMT -5
Work is starting on a new film Kobzari by Oles' Sanin in Kyiv.
The story is about a diary and a kobzar book found in Mongolia in the archives of American Agarat Jones.
In the 1920's he was an American who was into business and importing things to Ukraine. With the change to Stalinism he was arrested and found to be a spy and sent to Siberia and later escapes to ongolia.
Paralleling this is the story of a boy, whose parents at the age of 5 move to the USSR becasue they were communists. His parents die during the famine and the boy winds up fending for himself and becomes the guide boy to a kobzar in Kharkiv. He winds up going to the conference of kobzari in Kharkiv where all the kobzari were murdered but escapes. He is saved by his Agarat Jones and winds up in Mongolia with him.
The boy has an American copy of the Kobzar where on one page there were transaltions into English and the other the original in Ukrainian and this is the book from which he learns Ukrainian.
Based on a true story.
|
|
|
Post by Bandura on Mar 19, 2006 21:23:16 GMT -5
Україна презентує… (17.03.06)
Спільно з американцями наші співвітчизники запускають новий 14-тимільйонний кінопроект під назвою «Кобзарі», про який ми писали на сайті.
Цікавим у цьому випадку є те, що для створення художнього фільму про голодомор 1933-го скооперувалися наша держава, приватні українські інвестори, а також американці. Це Міністерство культури, інвестор Олександр Пилипенко, представник Індустріальної спілки Донбасу, Петро Борисів, президент Голлівудської фундації «Тризуб» та відомий режисер Олесь Санін.
Про що фільм? Це історія американського хлопчика Пітера, котрий приїжджає у 20-х роках до України, а після вбивства батьків подорожує по країні разом із бандуристом Іваном Кочергою. Взимку 1934 цього бандуриста страчують на з’їзді кобзарів, влаштованому Сталіним. Пітер залишається єдиним живим свідком цих подій.
Як зауважив віце-прем’єр-міністр України з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко, проект «Кобзарі» буде українським мега-проектом, а про голод 33-го в Україні не зніме жоден братній режисер.
Режисер Олесь Санін сказав, що хоче зробити кіно дуже високого рівня, включаючи і технічну складову. Саме для цього до участі у проекті був запрошений Анатолій Кокуш разом зі своєю компанією «Фільмотехнік», відомий у нас та у всьому світі унікальними розробками для операторських технологій. Олесь Санін наголосив, що даним фільмом він хоче пробити американські, європейські та російські афіші, котрі зараз заполонили наші кінотеатри. Тому вони використовують Америку, щоб пробитися на українські екрани.
У стрічці гратимуть українські актори, проте події будуть відбуватися у різних країнах, тому будуть присутні також актори з Англії та Америки. Існуватиме дві версії фільму: довга та коротка, одна для Америки, інша для нас. Робота над стрічкою триватиме 2 роки.
|
|
|
Post by Halayda on Mar 30, 2006 13:37:46 GMT -5
Фільм Олеся Саніна "МАМАЙ" справив надзвичайне враження на кіноманів українського походження, бо насправді більшості хто з ним зіткнувся, розібратись було дуже важко. Особоливо тим людям, які не знають ДУМ чи точніше Козацьких псальмів. Багато хто намагався шукати сюжет чи вгадувати в екранізації народні картини — КОЗАКА МАМАЯ. Напевно головною проблемою було те, що фільм вчасно не потрапив до споживача, який міг би свобідно побачити кіно в кінотеатрі чи купити носій з фільмом. Незабаром всплили піратські копії з англійськимим субтитрами та неточним російським перекладом... Але добре що хоч так. Отже, від "КОБЗАРІВ" очікуємо чогось принципово нового, глибокого і водночас доступного. Грамотного на 100%. Віримо, що Олесь зробить це діло на найвищому рівні! головне, щоб його оточили грамотні талановиті люди, а не лише ті, хто хоче нажитись з немаленького бюджету фільма.
|
|